В сучасному світі технології розвиваються швидким темпом, йдучи до досконалості. Молодь, як прогресивна ланка суспільства завжди прагне до чогось нового і стає фільтруючим центром, який показує наявні суспільні суперечності. Існує велика кількість різноманітних залежностей, поступово починають з'являтися нові, які перекривають попередні, наголошуючи своєю появою саме на ті проблеми, що існують в різних сферах та які не впорядковані належним чином. 

  Доступність цих благ, дозволяють кожній людині придбати різні гаджети, які в більшій мірі схиляються на розважальну складову суспільного споживання: соціальні мережі, ігри і цей список може продовжуватися нескінченно, але вона виділяє негативний бік становення молоді в суспільстві. Під залежністю багато осіб сприймають: алкогольну, нікотинову або залежність від наркотичних речовин, але зараз з великою динамікою набирає обертів залежність від інтернету, як форма ескапізму. Таким чином, це виступає для індивіда, як втеча від реальності та на деякий час відволіктися від проблем в особистому житті та навколишньому світі. 

  На конференції  ESPAD був представлений звіт на тему " Європейське опитування учнів щодо вживання алкоголю та наркотиків", у кінці вересня були продемонстровані залежності характерні саме для України. Ці результати демонструють поступове зменшення осіб, які вживають цигарки або алкоголь. За даними ESPAD, якщо в 2011 році  відсоток тих, хто палив хоча б один раз у житті серед юнаків результат складав 67,7%, а серед дівчат 55%, то станом на 2015 рік ця статистика покращилась тим, що молодь стала меньше зловживати тютюновими виробами: хлопці 60,4%, дівчата 46%. Треба наголосити, що такі опитування проводилися шість разів (1995, 1999,2003, 2007, 2011 та 2015 роках).  

  Говорячи про алкогольні напої (1 раз у місяць), то показники також знижаються, результат за 2011 рік 53,7% зменшилося до 42% на 2015.

Такі результати є втішними, але замість них приходять інші залежності не менш небезпечні. До цього розділу хотілось би віднести:

  • Інтернет-залежність, приводить до такого психологічного захворювання, як ескапізм, тобто, втеча від реальності і це може привести до депресивного стану.
  • Психотропні речовини, руйнують нервову систему та порушують механізм роботи всього організму.
  • Азартні ігри, занурють в роздратований стан.

Особливому розгляду потребує проблема інтернет-залежності, оскільки зараз вона стрімко розвивається, ця залежність багатогранна, починаючи з частого відвідування соціальних мереж до кібернетичної маніакальності, яка проявляється в надмірному захопленні комп'ютерними іграми. Наступне зображення явним чином демонструє, що є показником залежності та яку назву має цей тип.

Кожна третя людина на сьогодні є залежна від інтернету. У 9,9% українського населення виявлення сильна форма залежності, а у 81% помірна інтернет-залежність, цей результат будувався на таких показниках, як кількість проведеного часу у соціальних мережах, в комп'ютерних іграх або інтернет-серфінгу. 

Як висновок треба сказати, що покоління вже ніяк не зміниш, тому треба братися за виховання нашого майбутнього-дітей. Відмовляти грати в комп'ютерних іграх, тому що з цього все і починається. Багата кількість батьків навіть навчають своїх дітей говорити, писати, читати з допомогою гаджетів. Треба пом'ятати що будь-яка залежність- це симптом того, що суспільне життя все менш відповідає людському. Не варто вважати, що можна позбавитися від залежності, усунувши деякі прояви. 

 

Футбол - одна з найпопулярніших командних видів спорту у світі. Починаючи з 1872 року, коли пройшов перший матч в історії, футбол розрісся до гігантських масштабів, охопивши весь світ. На цьому фоні проводилася велика кількість досліджень, які змогли вивести цікаві статистичні дані. Наприклад, у 2006 році ФІФА провела дослідження, яке мало на меті виявити кількість людей, які грають у футбол. Кінцевий результат склав 265 мільйонів людей, 90% з котрих - чоловіки.

Результати іншого дослідження показали, що громадяни США та Китаю є найбільш граючими у футбол, не дивлячись на те,що футбол загалом європейский вид спорту.

Ми плавно підвели до основноії теми матеріалу - проблеми українського футболу. І вдосталь поспілкувавшись зі справжніми експертами у цій сфері та виходячи з власних знань та досвіду, я можу впевнено сказати , що найголовніша проблема всіх українських команд та футболу в Україні загалом - недостатнє фінансування. Для підтримання нормальної футбольної ситуації по всіх містах нашої країни потрібні регулярні грошові вливання, джерел яких у більшості команд в Україні, нажаль, немає. 

Проблема фінансування також породжує іншу проблему - збанкрутілість багатьох команд, через що припинення їх існування та ослаблення українського чемпіонату та неспроможність грати на професійному рівні з топ- командами європи. Виключенням, напевно, є тільки Динамо та Шахтар.

Також проблема фінансування не дає ровиватися талановитій молоді через те, що футбольні школи багатьох міст, які раніше були одні із найсильніших в Україні і випускали зрілих гравців топ-рівня, не можуть якісно тренувати молодь. Наприклад, за даними іспанських ЗМІ, Іспанська "Барселона" витрачає на свою школу "Ла- Масія" близько 15 мільйонів євро щорічно. Школа є одною із кращих у світі, тому з неї виходять такі талановиті та популярні футболісти, як Хаві Ернандес, Андрес Ін'єста та Ліонель Мессі.

Економічна та політична ситуація в Україні, нажаль, ніяк не сприяє розвитку чемпіонату та футболу в цілому. Українські клуби не є привабливими для спонсорів, через що і з'являються проблеми фінансування. Легіонери всіма силами відмовляються від пропозицій українських клубів через малу зарплатню та бойові дії , а більшість з них, які вже грали тут, повертаються назад, і навіть у чемпіонати низького ешелону. 

Підводячи підсумки, український футбол страждає від недостатнього фінансування та сформованої ситуації в краіні. Українські та світові івестори не мають бажання вкладати велику кількість грошей у нерентабельні клуби. Вітчизняним командам варто спиратись на європейські стандарти, щоб вийти на європейский рівень.